Hereke Ö.İ.U. Meslek Yüksek Okulu


Tüm Haberler

Tarih Haber Başlığı Açıklama Detay
23 Aralık Körfez Belediyesi Marshall Kampüsünü İhya Etti
Göster
27 Mayıs Öğrencilerin Mutlu Günü
Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet töreninde coştu. Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O öğrencileri Körfez Belediyesi Hereke Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde okullarını bitirmenin mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşadılar.
Göster
26 Mayıs Velilere Fotoğraf Gösterisi
     Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO Mevzuniyet törenine katılan öğrenci ailelerine, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları ödevlerden derlenen bir fotoğraf gösterisi yapıldı.
     
     Bölüm hocası Ayfer Kanat AYDEMİR tarafından hazırlanan fotoğraf gösterisinde yer alan birbirinden güzel fotoğraflar aileler tarafından çok beğenildi.  
     
     Mezuniyet töreni öncesi okulun konferans salonunda yapılan gösteri öğrenci ailelerini gururlandırdı.


Göster
18 Mayıs Öğrencilerimiz Spora Doydu
Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O’da Düzenlenen Basketbol ve Voleybol Turnuvalarına çok sayıda öğrenci katıldı.                

       Marshall Kampüsünde düzenlenen basketbol ve voleybol turnuvaları öğrencilerin yoğun katılımıyla 18 Mayıs 2016 Tarihinde gerçekleşti.
               

       “Takımını Kur, Oyuna Katıl” Sloganı ile düzenlenen turnuvalara Basketbolda 7 Takım, Voleybolda ise 8 Takım katıldı. Voleybolda NİGGA İsimli karma takım turnuvayı kazanırken, Basketbolda ise PANZERLER adlı karma takım şampiyon oldu.
               

       Gün boyunca süren turnuvalara öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Kurulan karma takımlara bazı hocalarımızda katıldı.
               

       Turnuvaların Madalya Töreni 27 Mayıs Cuma günü düzenlenecek mezuniyet töreninde verileceği bildirildi.
 
Göster
05 Mayıs Marshall Kampüsüne Bahar Çiçeklerle Geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Körfez Belediyesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O.’nu çiçeklerle donattı.

       Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Körfez Belediyesinin gönderdiği mevsimlik çiçekler ve gül fideleri belediye ekipleri, okulumuz temizlik personeli ve öğrencilerimiz tarafından okulumuzun çeşitli yerlerine dikildi.

       Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kış aylarında okulumuzun yaptığı müracaat sonucu Mayıs ayının başında 2400 adet kadife ve çeşitli sukkullent bitkiyi okulumuza gönderdi.

       Körfez Belediyesininde gönderdiği 40 kasa sardunya ve ortanca bitkisi ile birlikte 10 adet gül fideside belediye ekipleri, öğrencilerimiz ve temizlik personelimiz tarafından okulumuzun çeşitli yerlerine dikildi.  


Göster
04 Mayıs Öğrencilerimiz D.G.S.’ye Hazır

       Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O.’da Her sene düzenlenen D.G.S. Hazırlık Kursu’nun sonuna gelindi. 50’Den fazla öğrencinin katıldığı ve derse giren eğitmenlerin yol parasını karşılamak üzere alınan çok cüzi ücret ile yapılan D.G.S. Kursu öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Ögr.Gör. Barış DEMİR Tarafından düzenlen ve Ocak Ayında başlayan D.G.S. Kursunda Eğitim Fakültesinden gelen başarılı öğrenciler eğitmen olarak görev yaptı. Barış DEMİR “Geçtiğimiz senelerde çok olumlu sonuçlar aldığımız kursumuzdan bu senede öğrencilerimizin başarılı sonuçlar alması bekliyoruz.” Dedi. Göster
23 Nisan Eskinin Oyunları, Geçmişin Tatları Amerika’da
Amerika Philadelphia’da kutlanan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde okulumuz Ögr.Gör. Ayfer ÖZMEN Tarafından daha önce Hereke’de düzenlenen Eskinin Oyunları, Geçmişin Tatları konulu Türk yemeklerinin tanıtıldığı yarışma büyük ilgi gördü.

       Kocaeli Üniversitesi Ögr.Gör. Ayfer Özmen ve Tafsus üyesi Dilek Arığ’nın hazırladıkları Eskinin Oyunları, Geçmişin Tatları Konulu Program 23 Nisan Cumartesi günü Pennsylvania Eyaletine bağlı Philadelphia şehrinde Penn Müzesinde sergiledi.

       Hereke-Türkiye’den Amerika’ya uzanan lezzet köprüsü projesi Philadelphia’da başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Türk Amerikan Dostluk Derneği - TAFSUS ile Kocaeli Üniversitesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği Türk Yemekleri Yarışması, Penn Museum’da organize edilen 23 Nisan Türk Gününe damgasını vurdu. Kocaeli Üniversitesi Ögr.Gör.  Ayfer Özmen’inin liderliğinde ve TAFSUS üyesi Dilek Arığ’nın katkıları ile düzenlenen yemek yarışması, kendi alanında Philadelphia’da bir ilki başardı ve adeta bir şölene dönüştü.


       Sabah saat 10.00’da Pen Müzesinde başlayan etkinlikler akşam saat 6ya kadar sürdü. Yarışmacıların birbirinden lezzetli yemekleri ve sunumları arasında jüri üyeleri seçim yapmakta zorlandı. Günün Sonunda Jüri üyeleri Fazlı Yılmaz, Rıza Canca, Birgül Başaran, Can Uslu-Sancar, İlknur Başol tarafından dereceye giren yemek sahipleri ödüllendirildi.

       Ana yemek dalında Figen Çelikçi: Etli sebzeli güveç, Fatoş Alkatib: Makbule ve Ayfer Karwoski: Zeytinyağlı Enginar yemekleri ile sırasıyla 1’inci, 2’inci ve 3. Lük ödüllerine, tatlı dalında ise Tülay Türkmen: Baklava, Figen Aksu Tekin: İncir tatlısı ve Meryem Ayarcı: Laz böreği ile 1’inci,  2’inci makbule ve 3’uncülük ödüllerine layık görülürken, özel jüri ödülü July ve Eliz Çetingöz’ün birlikte yaptığı imam bayıldıya verildi.
Mansiyon ödülleri ise çeşitli yemek dallarında; Sevgi Yılmaz, Ebru Kuzey, Nihal Erden, Zekiye Sıpcıkoğlu, Aydek Yargıcı, Belkıs Eraslan, Ayça Arıg, Nuray Selvi, ve Banu Işık’a verildi.

 
Göster
20 Nisan ÖĞRENCİMİZİN BÜYÜK BAŞARISIÇevre öğrencisi Emre Aydın’ın geliştirdiği izmarit atma aparatı İznik Belediyesi tarafından çok beğenildi.


       Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO, Çevre Temizliği ve Denetimi programı öğrencisi Emre Aydın’ın geliştirdiği izmarit söndürme ve atma ekipmanı İznik Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

       Emre Aydın'ın İzmaritsiz bir çevre projesi kapsamında geliştirdiği ekipman İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ın desteği ile İznik Belediyesi Kademe İşleri tarafından üretilerek çeşitli caddelere konulmaya başlandı.

       İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Bu güzel proje için Emre kardeşimizi kutluyorum. İznik’in Altyapı ve Üst yapısını tamamlamak üzereyiz. Artık cadde ve sokaklarımız pırıl pırıl ve tertemiz olmalıdır. Emre'nin projesi gençlerimize güzel bir örnek. Gelişen teknoloji devrinde üretken gençler her zaman geleceğin lokomotifi olmuştur ve olacaktır.” Dedi.

       İznik Belediye Kademe İşleri tarafından üretilen 40 adet izmarit söndürme ve atma Projesi Kılıçaslan Caddesine yerlerine monte edildi.Göster
24 Mart Öğrenciler İŞ-KUR Seminerini Beğendi
        
        Kocaeli üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen ve İş-Kur Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen, iş ve meslek danışmanı Gökhan YAKUT, Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu’nda, iş arama becerileri ve iş başı eğitim programları konularında seminer verdi.  
  
        Seminerde Staj Eğitimi, CV ve İş Başvuru Formu Hazırlama, Mülakat Teknikleri ve İş-Kur bağlantılı mesleki danışmanlık konularında bilgi veren YAKUT öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi. 
Göster
30 Aralık MARSHALL KAMPÜSÜ’NDE BÜYÜK YENİLENME
MARSHALL KAMPÜSÜ’NDE BÜYÜK YENİLENME    

       Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu’nun eğitim verdiği Marshall Kampüsünde son iki ayda, kalorifer borularından su borularına, internet hatlarından kaldırımlara kadar tüm altyapı yenilendi.
   

       Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu’nda Ekim ayından itibaren başlayan ve İSU, Körfez Belediyesi ve Rektörlüğümüzün destekleriyle devam eden altyapı yenileme çalışması son evresine geldi.
  
       Marshall Firmasının restorasyonunu yapmasından sonra, yıllardır böyle bir yenileme görmeyen Hereke Marshall Kampüsü’nde ilk olarak okulu çevreleyen çitlerin yenilenmesi gerçekleştirildi. Daha sonra kalorifer boruları tamamen yenilendi. Hemen ardından su borularının yenilenmesi ve internet ağının bazı bölümlerinin fiber kablo ile değiştirilmesi gerçekleştirildi. Son olarak da Körfez Belediyesi’nin katkılarıyla kaldırımlar, atık su giderleri ve asfalt yenilemesi yapıldı.

        Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet ERDİL yapılan yenileme işlemlerinden dolayı başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ olmak üzere Körfez Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek “Sayın Rektörümüz Marshall Kampüsü’ne çok önem veriyor, sağolsun isteklerimizi hiç geri çevirmedi, uzun yıllardır böyle bir yenilenmeye ihtiyaç duyan okulumuz neredeyse baştan aşağı yeniden yapıldı. Bunun yanı sıra Körfez Belediyesi’nin okulumuza verdiği destekten çok mutluyuz. Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN’a, İSU Genel Müdürü İlhan BAYRAM’a ve çalışmalar sırasında ekipleri yönlendiren ve kontrol eden Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk DENLİ’ye çok teşekkür ederim” dedi.
Göster
04 Aralık Logi Trans Lojistik Fuarı Gezisi
20 Kasım 2015 tarihinde Lojistik Programı öğrencileri Öğretim Elemanımız Ayfer ÖZMEN eşliğinde Logi Trans Lojistik Fuarına katıldılar. 
Göster
04 Aralık Web Sayfamız Yenilendi
Okulumuzun Web sayfasının yenilenmesinde emeği geçen Mühendislik Fakültesi’nden  Uzman  Ömür CAN ve Okulumuz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. İlknur MERİÇ’e Okul Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet ERDİL tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. 
Göster
04 Aralık Mahalle Afet Gönüllüleri (Magder) Semineri
Toplumsal Duyarlılık dersi kapsamında 11 Kasım 2015 tarihinde Kocaeli MAGDER Başkanı Bahri SOYYİĞİT tarafından okulumuz öğrencilerine Arama-Kurtarma Eğitimi semineri verilmiştir.
Göster