Hereke Ö.İ.U. Meslek Yüksek Okulu


Tüm Etkinlikler

Tarih Düzenleyen Etkinlik Başlığı Açıklama Detay
10 Kasım Kimya ve Kimyasal İşleme Teknikleri Bölümü Serbest Boyama Etkinliği
Boya Teknolojisi Programı 2. sınıf öğrencileri, Sayın Kemal Koç eşliğinde 4 öğrenciden oluşan 5 grup halinde boyalı tam boy alçıpan panellere serbest boyama etkinliği gerçekleştirmişlerdir. Öğrencilerimizin keyifle çalıştığı bu boyama etkinliği hocalarımızdan oluşan jürinin çalışmaları değerlendirmesi ile tamamlanmıştır.    
Göster
05 Mayıs Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü TAV Güvenlik Seminer Verdi 
Özel Güvenlikte Staj, İş Sorunları ve Çözüm Önerileri ile ilgili verilen seminere çok sayıda öğrenci katıldı.

         
TAV Güvenlik İnsan Kaynakları Müdürü Neşe KORKMAZ, İş Geliştirme ve Operasyon Müdürü Murat KILIÇMEN ve İnsan Kaynakları Yetkilileri Hüseyin YAKAR, Sinem DOĞAN Tarafından verilen Özel Güvenlikte Staj, İş Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu seminer öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. 
        
        05 Mayıs Perşembe günü Saat 13.30’da Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O. Konferans Salonunda düzenlenen seminere yüzün üzerinde öğrenci katıldı.

       Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O. Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğretmenlerinden Doç.Dr. Gazi UÇKUN, Okt.Aykut TOSUN, Ögr.Gör. Orkun KONAK tarafından hazırlanan seminerden sonra TAV Güvenlik yetkilileri okulumuz Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencilerinden 40 kişiye Staj İmkanı vereceklerini söylediler.    


Göster
03 Mayıs MYO Müdürlük Aynı Gün 3 Seminer Birden
Sektörde İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı ve Uygulamaları, Kara Yolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Kozmetikte AR-GE Konulu 3 Seminer aynı gün gerçekleşti.

         Hereke Ömer İsmet Uzunyol M.Y.O. Konferans salonunda 3 Mayıs Salı Günü Etkinlikler günü oldu. Sabah 10.30’da Eminiş Ambalajdan gelen İSG Uzmanı Melek NİŞANCI tarafından verilen Sektörde İSG Mevzuatı ve Uygulamaları Konulu seminerin ardından, öğleden sonra Marshall Boyadan gelen Marshall Tedarik Lideri Emra ÇATAL ve Lojistik Mühendisi Ender ALAN, Karayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı Konusunda seminer verdiler. Aynı saatlerde A-202 Sınıfında Kosan Kozmetikten gelen AR-GE/Kalite/Yeni Ürün ve Proje Direktörü Alpago ÜRESİN Kozmetikte AR-GE Konulu semineri verdi. 
Göster
22 Nisan Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü İş Sağlığı Öğrencilerinden Betek Boyaya Gezi
    
       İş Sağlığı ve Güvenliği Öğrencileri kimya sektöründeki İş Güvenliği uygulamalarını görmek amacıyla Betek Boya A.Ş.’ye 22 Nisan Cuma Günü ziyarette bulundu.

       Betek Boya yetkililerince karşılanan öğrenciler ilk önce İş Güvenliği Uzmanı Nilay Okudan İPEKÇİ tarafından hazırlanan seminere katıldılar. Sonrasında İş Güvenliği Müdürü Selim Güray eşliğinde fabrikayı gezdiler.
       
       Uygulamaları fabrika ortamında yakından gören öğrencilerimiz tecrübelerini arttırma fırsatı buldular.

       Yrd. Doç. Dr. Safiye BOZKURT EKREN’in eşliğinde öğrencilerin sahada uygulamaları görmelerine vesile olan Betek Boyaya bu güzel ağırlama için teşekkür ederiz.  
Göster
01 Mart MYO Müdürlük Emektarlarımız Emekli Oldu
              Okulumuza uzun yıllar hizmet vermiş olan personellerimiz Ayşe SARUL ve Coşkun ÇETİN emekli oldu.  Okulumuz toplantı salonunda düzenlenen veda partisi ile yeni hayatlarına uğurlandılar. 
Göster
17 Aralık Çevre Temizlik Hizmetleri Bölümü HEREKE Ö. İ. UZUNYOL M.Y.O.’na Çifte Ödül
         
           Mis grup sponsorluğunda 17 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 4.’üncü Geleneksel Cleaner Magazine Endüstriyel Temizlik Sektörü Ödül Töreninde Öğr. Gör. Ayfer Özmen  ve Yrd. Doç. Dr. Arzu Yüce’nin yapmış olduğu,  Eskinin Oyunları -  Geçmişin Tadları isimli sosyal sorumluluk projesi, En Başarılı Proje Ödülü ve 2014 yılı Çevre Temizliği ve Denetimi Programı birincisi Zeynep Gizem Kaygısız’a sektörün En Başarılı Öğrencisi Ödülü verilmiştir. Törene Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatma Nohut  başkanlığında Çevre Temizliği ve Denetimi öğrencileri de katılmıştır. Öğrencilerimiz temizlik sektörünü tanıma ve sektörün önemli temsilcileriyle tanışma fırsatı bulmuşlardır. Bu törenin düzenlenmesinde emeği geçen  ve bizleri davet eden CM Basım Yayın Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Korkmaz’a, MSS Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karaşehirli’ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.  
Göster
07 Aralık Çevre Temizlik Hizmetleri Bölümü Tıp Fakültesi Temizlik Uygulamaları
       Çevre  Temizliği ve Denetimi Programı öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Arzu YÜCE  başkanlığında 7 Aralık Pazartesi günü hastane temizliği uygulamalarını yerinde görmek amacıyla teknik gezi amaçlı Üniversitemiz Tıp Fakültesi’ne götürülmüştür. Üniversitemizde yapılan temizlik uygulamaları konusunda, Temizlik Personel Şefi Şaban Sağlam ve  Enfeksiyon Sorumlu Hemşiresi tarafından öğrencilerimize bilgilendirme yapılmıştır. 

Göster
25 Kasım Çevre Temizlik Hizmetleri Bölümü Atıkların Değerlendirilmesi Ve Geri Kazanımı
        Çevre  Temizliği ve Denetimi Programı öğrencileri 25 Kasım Çarşamba Günü Yrd. Doç. Dr. Arzu YÜCE başkanlığında atık getirme merkezi uygulamalarını yerinde görmek amacıyla teknik gezi amaçlı  Körfez Belediyesi’ne götürülmüştür. Atıkların değerlendirilmesi ve geri kazanımına ait uygulamalar konusunda, Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman YILDIRIM ve Çevre Teknikeri Ufuk Salih  KAYA,  öğrencilerimize değerli bilgiler vermişlerdir. 

Göster
01 Ekim MYO Müdürlük "Eskinin Oyunları - Geçmişin Tatları" Sosyal Sorumluluk Projesi
Saraybosna’da 1-4 Ekim 2015 Tarihinde düzenlenen  Traditional Foods From Adriatic to Caucasus 3. Uluslararası Sempozyumuna, Eskinin Oyunları -  Geçmişin Tadları ( Arzu Morkoyunlu Yüce, Ayfer Özmen, Yılmaz Pekmezcan) isimli poster çalışmasıyla katılmışlardır. Sempozyum Komite Başkanlığını Prof.Dr. Mehmet Demirci’nin yürüttüğü sempozyum Saraybosna Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi İşbirliği ile düzenlenmiştir.  Göster
08 Haziran Kimya ve Kimyasal İşleme Teknikleri Bölümü LOreal Kozmetik Bilimleri Uzman Eğitimi Programı
Okulumuz Kimya ve Kimyasal İşleme Teknikleri Bölümü öğretim elemanları tarafından Loreal Firması çalışanlarına yönelik olarak  Koüsem İşbirliğiyle  LOréal Kozmetik Bilimleri Uzman Eğitimi Programı Eğitimlerinin 3ncüsü düzenlenmiştir.
Göster
09 Nisan MYO Müdürlük Müdürlük Devir Teslimi
Değerli Müdürümüz, Sayın Yrd. Doç. Dr. Tekin YEKEN'e görevi süresince bizlere yaşattığı iş barışı için sonsuz teşekkür ediyoruz.   Huzur, sükunet, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik yaklaşımıyla hepimize yansıttığı güzel enerjisini çok özleyeceğiz.
Göster
31 Mart MYO Müdürlük DYO Fabrikaları Seminer Verdi
Okulumuz' dan mezun olan DYO Fabrikaları Teknik Departmanında çalışan Erdem Doğan çalışma arkadaşlarıyla Meslek Yüksek Okulumuz' da konferans vermişlerdir.
Göster
31 Mart MYO Müdürlük GS4 Semineri Yapıldı
Göster
26 Mart MYO Müdürlük Kadına Yönelik Şiddet temalı etkinlik
Öğrencilerimiz 26 Mart Perşembe günü, Asım Kocabıyık Konferans salonunda "Kadına Yönelik Şiddet" konulu bir etkinlik düzenlediler.
Göster
17 Mart MYO Müdürlük ÇÖLYAK Semineri
Göster
16 Mart MYO Müdürlük Öğrencilerimiz kan bağışında
Göster